 L500EPS-01 charger
 L500EPS-01 charger
 L500EPS-01 charger
 L500EPS-01 charger
 L500EPS-01 charger
 L500EPS-01 charger
 L500EPS-01 charger
 L500EPS-01 charger
Certification ISO 9001, RoHS, CE
Replacement Adapter Dell L500EPS-01 500W for Dell XPS 8950 Optiplex 7000
SKU: DEL17979D-GSB613_Se In Stock! ETA: 3-7 business days!
( Viewed: 687 )
Reliability and security
adapter L500EPS-01, +12VA1==/18A MAX, 100-240V 50-60Hz 7A is a high-quality replacement for your original adapter, which meets all technical requirements for reliability and security.
Safety and conformity certificates
  • Condition:Brand New
  • SKU: DEL17979D-GSB613_Se
  • AC Input:100-240V 50-60Hz 7A
  • DC Output:+12VA1==/18A MAX
  • Power:500W
  • Warranty:Full 12 Months Warranty and 30 Days Money Back
  • Your order will be dispatched within 48 hours.
  • Warranty
Compatible Part Numbers
L500EPS-01 CW96Y
Compatible Model Numbers
for Dell XPS 8950 Optiplex 7000
+12VA1==/18A MAX
+12VA2==/18A MAX
Connectors:
8Pin+(6+2Pin)+6pin+4pin+4pin
Multiple Security Protection
Tags:Dell L500EPS-01 Power Supply,Cheap L500EPS-01,L500EPS-01 SG adapter,Dell L500EPS-01 Chargers, 500W Dell L500EPS-01,replace L500EPS-01,rechargeable L500EPS-01,Dell XPS 8950 Optiplex 7000.
Shipment Methods
Shipping & Handling
Free Shipping on All Products
Estimated Delivery Time:3 - 7 Business Days
Shipping rates: Our rates include the expenses of shipping, handling and the high quality packaging.
Payment Methods
Payment Methods
1-Year Warranty
30-Day Money Back Guarantee
100% Security Payment
How to choose correct laptop ac adapter?
Step 2.Check your connection plug size.It must be as same as yours.
Such as 5.5*2.5mm,4.0*1.7mm,4.0*1.35mm