 SPI400U4BB charger
 SPI400U4BB charger
 SPI400U4BB charger
 SPI400U4BB charger
 SPI400U4BB charger
 SPI400U4BB charger
 SPI400U4BB charger
 SPI400U4BB charger
Certification ISO 9001, RoHS, CE
Replacement Adapter FSP SPI400U4BB 400W for FSP Mini Itx/Flex ATX 400W 80plus Gold Certified Active
SKU: FSP2902_Se In Stock! ETA: 3-7 business days!
( Viewed: 374 )
Reliability and security
adapter SPI400U4BB, +3.3V==20.0A(ORG).+5V==20.0A(RED),+12V1==16.0A(YEL), 100-240V-8-4A,60-50Hz is a high-quality replacement for your original adapter, which meets all technical requirements for reliability and security.
Safety and conformity certificates
  • Condition:Brand New
  • SKU: FSP2902_Se
  • AC Input:100-240V-8-4A,60-50Hz
  • DC Output:+3.3V==20.0A(ORG).+5V==20.0A(RED),+12V1==16.0A(YEL)
  • Power:400W
  • Color:Sliver
  • Size:NULL
  • Warranty:Full 12 Months Warranty and 30 Days Money Back
  • Your order will be dispatched within 48 hours.
  • Warranty
Compatible Part Numbers
MAX.OUTPUT POWER : 400W(+3.3V & +5V=120W MAX)(+12V1 & +12V2 & +12V3=30A MAX)
+5Vsb==3.0A(PURP),-12V==0.5A(BLUE)
P.G SIGNAL(GRAY),GROUND(BLACK)
Dimension : 220mm (L) 鑴 100 mm (W) 鑴 40mm (H)
Product Highlight Efficiency Level 80 Plus Gold
Compatible Model Numbers
SPI400U4BB FSP400-601UG
Interface:
24 needle length: 60 cm
Dual 4-pin CPU power supply cable length: 46 cm
8-pin CPU for the cable length: 21 cm
Two IDE cable lengths are: 27 and 31 cm.
Multiple Security Protection
Tags:FSP SPI400U4BB Power Supply,Cheap SPI400U4BB,SPI400U4BB SG adapter,FSP SPI400U4BB Chargers, 400W FSP SPI400U4BB,replace SPI400U4BB,rechargeable SPI400U4BB,FSP Mini Itx/Flex ATX 400W 80plus Gold Certified Active .
Shipment Methods
Shipping & Handling
Free Shipping on All Products
Estimated Delivery Time:3 - 7 Business Days
Shipping rates: Our rates include the expenses of shipping, handling and the high quality packaging.
Payment Methods
Payment Methods
1-Year Warranty
30-Day Money Back Guarantee
The new FSP Mini Itx/Flex ATX 400W 80plus Gold Certified Active adapter should be charged fully and discharged to lower 5-10% for 5-6 times for normally perform. Traditional 7-Day Money Back Guarantee cannot meet test needs enough. To this end, we extend the warranty from 7-day to 30 days.
100% Security Payment
Your privacy and security of information are of the utmost importance here at Batteryboss.net. We have taken all the necessary steps to ensure that your shopping experience with us is 100% safe and secure. Buy FSP Mini Itx/Flex ATX 400W 80plus Gold Certified Active adapter replacement with confidence!
How to choose correct laptop ac adapter?
Step 2.Check your connection plug size.It must be as same as yours.
Such as 5.5*2.5mm,4.0*1.7mm,4.0*1.35mm