G3HTA074H 2000mAh Battery For Hongjie X8C X8W X8G X8HW X8HC X8HG
SKU: 21LJ017_Oth In Stock! ETA: 3-7 business days!
( Viewed: 644 )
Reliability and security
battery G3HTA074H, 7.4V, 2000mAh is a high-quality replacement for your original battery, which meets all technical requirements for reliability and security.
Safety and conformity certificates
  • Condition:Brand New
  • SKU: 21LJ017_Oth
  • Capacity:2000mAh
  • Voltage:7.4V
  • Cell Type:Li-Po
  • Manufacture Quality:Reinforced, High performance, No memory effect
  • Size:84mm*35mm*19mm
  • Warranty:Full 12 Months Warranty and 30 Days Money Back
  • Your order will be dispatched within 48 hours.
  • Warranty
High-Performance replacement battery for Hongjie G3HTA074H, Grade A cells
Compatible Part Numbers
903475
Compatible Model Numbers
Hongjie X8C X8W X8G X8HW X8HC X8HG
HuanQi H899 SIRC T70CW
Multiple Security Protection
Warning About The Hongjie G3HTA074H Batteries
Shipment Methods
Shipping & Handling
Free Shipping on All Products
Estimated Delivery Time:3 - 7 Business Days
Shipping rates: Our rates include the expenses of shipping, handling and the high quality packaging.
Payment Methods
Payment Methods
1-Year Warranty
30-Day Money Back Guarantee
100% Security Payment
The capacity of the purchased Hongjie G3HTA074H battery shows 0% and can’t be charged?